Register your nickname/Polski

From Rizon Wiki
Revision as of 12:41, 15 July 2017 by Nala Alan (talk | contribs) (Created page with "Jeśli jakakolwiek treść w tym artykule jest dla ciebie niezrozumiała odwiedź pomoc w języku polskim na kanale #help.pl przez [http://qchat.rizon.net/?channels=help.pl we...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Jeśli jakakolwiek treść w tym artykule jest dla ciebie niezrozumiała odwiedź pomoc w języku polskim na kanale #help.pl przez webchat lub bezpośrednio.

Rejestracja nicku

Aby zarejestrować nick, należy wpisać:

 1. /msg NickServ REGISTER MojeHasło twój@email.pl
  Informacja: E-mail musi być poprawnym adresem, do którego masz dostęp, a hasło musi być poprawnym i silnym hasłem (np. nie może być twoim nickiem, oraz musi być dłuższe niż 5 znaków).
 2. Po wpisaniu powyższej komendy, na podany przez Ciebie e-mail zostanie wysłany kod potwierdzający z adresu service@rizon.net. Przekopiuj w przeciągu 24 godzin podany kod z e-maila oraz wklej go do komendy podanej poniżej; w innym przypadku Twój nick będzie dostępny dla każdego:
  /msg NickServ CONFIRM kod

Grupowanie nicków

Jeśli planujesz używać więcej niż jednego nicku, dobrym pomysłem będzie stworzenie grupy. Pozwoli ci to na zachowanie uprawnień, wiadomości z MemoServ, oraz konfiguracji między klikoma nickami. Aby zgrupować nicki, upewnij się, że nick który chcesz przyłączyć do grupy nie jest zarejestrowany, a nick z którym chcesz się połączyć jest zarejestrowany.
Dla przykładu, jeśli chcesz przyłączyć nowy nick jakub do swojego innego nicku putowski, upewnij się, że nick jakub nie jest zarejestrowany i wpisz poniższą komendę z nicku jakub:

 • /msg NickServ GROUP putowski hasłoPutowskiego

Jeśli się to powiedzie, dostaniesz wiadomość z potwierdzeniem You are now in the group of putowski.
Jeśli nick jakub zostanie zarejestrowany, przed grupowaniem, operacja nie powiedzie się. Konieczne będzie wyrejestrowanie nicku jakub.

 1. Aby to zrobić, upewnij się, że jesteś obecnie zalogowany na nicku który chcesz wyrejestrować, w naszym przykładzie jest to jakub i wykonaj następującą komendę:
  /msg NickServ DROP jakub
 2. Dostaniesz wiadomość z kodem potrzebnym do anulowania rejestracji, wpisz go jak poniżej:
  /msg NickServ DROP jakub twójKod


Po zakończeniu tych czynności, możesz ponownie spróbować grupowania nicków.
Uwaga! Wszystkie uprawnienia kanałów na nicku jakub zostaną usunięte!
Więcej na temat komend botów NickServ i innych można poczytać w języku angielskim tutaj: Services Commands.

Najczęstsze problemy

Zły e-mail

Jeśli podałeś zły e-mail przy rejestracji, możesz wpisać poniższą komendę, po czym dokonać ponownej rejestracji swojego nicka:

 • /msg NickServ CANCEL hasło (hasło, które wpisałeś do rejestracji)

  Utracone hasło

  1. Jeśli zapomniałeś swojego hasła, możesz wpisać poniższą komendę:
   /msg NickServ RESETPASS twójnick
   Dostaniesz po tym e-mail z kodem potrzebnym do resetu hasła.
  2. Wklej kod z maila:
   /msg NickServ ENTERCODE kod
  3. NickServ wyśle ci wiadomość o treści Password changed to tymczasoweHasło. Użyj tego hasła, aby zalogować się komendą:
   /msg NickServ IDENTIFY tymczasoweHasło
  4. Po zalogowaniu, możesz zmienić hasło na inne:
   /msg NickServ SET PASSWORD twojeHasło

  Wygasły nick

  Nicki, które nie są używane przez 90 dni, wygasają. Aby się przed tym zabezpieczyć, należy zalogować się na dany nick w przeciągu 90 dni, używając komendy: /msg NickServ IDENTIFY hasło